BERNA ŞUŞUT1980 Yılında mesleğine başladığı ilk günden itibaren vizyonu geniş, kendini geliştirebilecek  işveren arayışı prensibiyle, Türkiye'nin ilk güzellik salonlarından birine sahip olan kozmetik üreticisi,  madam Janine Karaşahin ile kozmetik satışına başlamıştır.İlerleyen zamanlarda ithalatın artışıyla ülkeye giren bir çok kozmetik markasıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Daha sonra 6 yıl birlikte çalıştığı biyolog Ayla Canova ile hala işletmesinin dışındaki çalışmaları birlikte sürdürmektedir. Günümüze kadar edindiği bilgi birikimini sizlerle ve öğrencileriyle paylaşmaktan mutluluk duymaktadır. Kozmetik sektörüne satış alanında başlamasının, daha sonra enstitülerde uygulama alanına geçişinin avantajlarını kullanmaktadır.  Ne kadar aynı görünseler de,  bu iki alanın farkını bilerek ilerlemektedir.

Uygulama alanındaki yüksek konsantrasyonlu kozmosötik ürünlerle hızlı sonuçlara ulaşmaktadır.. Bir kimya laboratuvarında çalışırcasına kozmetikle ilgili, 31 yıldır kozmetikteki gelişmeleri heyecanla takip ederek, 14 yıldır kendi işletmesinde çalışmalarını  başarıyla sürdürmektedir. Aynı zamanda güzellik uzmanı yetiştiren milli eğitime bağlı bir  kuruluşta kozmetik eğitim sorumlusu olarak çalışmakta ve zaman zaman  5 ve 7 yıldızlı otellerin SPA kuruluşlarında  personel eğitimi vermektedir.

İnsan kendini sevdiği sürece, hayatı ve başkalarını daha çok sever felsefesiyle hayatın yorucu yanlarını üstlenen kadınların kendilerine vakit ayırıp yatırım yapmalarının,  yaşamı daha güzel ve zevkli hale getirdiğini düşünmektedir. Ruh ve bedenin ayrılmaz bir bütün olduğunu, iç güzelliğinin dışa yansımasının desteklenerek korunmasına refakat etmekten mutluluk duyduğunu belirtmektedir.

Bilgiye ve paylaşmaya doymayan yanıyla aynı zamanda işletme lisans eğitimine devam etmektedir.


ALDIĞI EĞİTİMLERDEN BAZILARI

 • Algodermia Yosunlar ve yosunlarla bakımlar
  Silverio Esposito ve Andrea Ricchi - 1994

 • BDR Antiage bakımlar
  Sonja Sigulinski - 2008

 • Pelargos Meyve asitleri, İtalya'da- VPS Group Dermophytocosmetics için çalışan mikrobiyolog
  İtalya'da - Mr. Venetto - 1996

 • Stage Line Makyaj
  İspanya'da İmma Cappel ve Elvira Garcia - 1998

 • Hirsütizm (kıllanma), zayıflama, lifting,
  İspanya'da - Anna Guerrero - 1998

 • Elektro Epilasyon Metod (iğneli ve cımbızlı epilasyon)
  Max Bellegone - 1994

 • Thuya Academia El, ayak bakımları,protez tırnak, porselen tırnak
  İspanya'da - Ainoha Gardstiaga - 1998

 • Mario Gisbert Metod Kalıcı makyaj
  Amparo Ortega - 2000

 • Reflexologie
  Amparo Ortega - 2001

 • Golden Eye kalıcı makyaj master eğitim, areola çalışması(kanserli meme operasyon sonrası silikonlu meme ucu çalışması)
  Holger Hoffman - 2006

 

 

 
bottom01
bottom02
bottom03
bottom04